Učenici Treće gimnazije Sarajevo obilježili Međunarodni dan ljudskih prava

Učenici III-1, III-2, III-3 i III-4 odjeljenja Treće gimnazije Sarajevo obilježili su Međunarodni dan ljudskih prava, dan kada je 10.decembra 1948. godine potpisana Univerzalna deklaracija o ljudskim pravima. Tada je prvi put u historiji čovječanstva priznato pravo svih ljudi na “život, slobodu i sigurnost… bez ikakvih razlika”.

Naime, na časovima Građanskog obrazovanja/Demokratije i ljudskih prava učenici su na veoma interesantan i kreativan način predstavili Univerzalnu deklaraciju o ljudskim pravima, Evropsku konvenciju o ljudskim pravima, a jedno odjeljenje svoju povelju o ljudskim pravima…

Svojim radovima učenici su poslali jasnu poruku da su ljudska prava i temeljne slobode univerzalni, jer pripadaju svakom čovjeku ma gdje se on nalazio, te da poštivanje ljudskih prava vodi stvaranju boljeg društva s više jednakosti, pravde i slobode.