Ilma Pleh treća na Poslovnom izazovu Zapadnog Balkana u Poreču

Poslovni izazov Zapadnog Balkana održan u Poreču, Hrvatska, u periodu od 20.4. do 22.4. okupio je osamdeset učesnika iz četiri države: Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i Srbije.

Učesnici su bili podijeljeni u ekipe od po četvero (po jedan predstavnik iz svake države). Naša učenica Ilma Pleh sa svojom ekipom osvojila je treće mjesto!

Tema ovogodišnjeg Poslovnog izazova bio je slogan: ,,Budućnost zelenijeg ljetovanja je tu”. Ideja nazvana “chamSea” sa kojom su Ilma i ekipa osvojili treće mjesto temeljila se na proizvodnji fotorazgradivih flaša/boca.

Važno je napomenuti da su prva tri mjesta određivale decimale te da smo neizmjerno ponosni na uspjeh koji je Ilma postigla.

Našu školu predstavljao je i Vedad Šabović koji je također ostvario zapažen rezultat.

Čestitamo Ilmi i želimo mnogo sreće na narednim takmičenjima!