Međunarodni dan planete Zemlje

Međunarodni dan planete Zemlje učenici Treće gimnazije,

Berin Hadžimuratović,

Đani Dedić,

Ajna Šogolj,

Amina Crnčalo,

predstavnici škole na opštinskom i kantonalnom takmičenju „Projekt građanin“u školskoj 2023/24.godini, proveli su u posjeti Ambasadi SAD u BiH gdje su imali priliku da predstave svoj rad na temu: “Ilegalna sječa šuma“.

Sastanku su prisustvovale i predstavnice Udruženja Aarhus centra koje su informisale prisutne o trenutnom stanju ilegalne sječe šuma kao i problematici nepostojanja legislative na nivou Federacije Bosne i Hercegovine.

Zahvaljujemo se uposlenicima Ambasade koji su nam omogućili posjetu i priliku da naši učenici nešto više kažu o problematici koja će imati višegeneracijski negativan uticaj ako se postojeće stanje zadrži.

Alma Ahmethodžić, mr.

Najnoviji članci

Kategorije