Centralna manifestacija obilježavanja Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine u Međunarodnom centru za djecu i omladinu Novo Sarajevo

Učenici Treće gimnazije su 26. februara učestvovali na centralnoj manifestaciji povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine u Međunarodnom centru za djecu i omladinu Novo Sarajevo. Manifestaciju je organizirao Aktiv nastavnika historije, a povodom iste manifestacije, učenici osnovnih i srednjih škola su pisali eseje, literarne radove na temu “Ko sagradi most dva će mjesta sastaviti, ko ga poruši – oba će izgubiti”. Tema na koju su pisali učenici je ujedno bila i naziv manifestacije. Dva najbolja rada su pročitana, a među njima je bio i učenik trećeg razreda naše škole, Tvrtko Dželilović, koji je osvojio prvo mjesto.

Naš hor i orkestar sa profesoricom Aidom Kamenicom, kao i uvijek, imao je priliku da nastupa prvi i otvori manifestaciju. Nakon pjesme “Mojoj dragoj BiH” hor i orkestar se povukao sa scene, a potom su mnoge škole se predstavile sa svojim recitalima, predstavama i plesovima. Učenica Iman Pašić uz pratnju hora i orkestra je izvela pjesmu “Zemljo moja”. Ubrzo nakon naše posljednje pjesme, manifestacija se završila, te kao i svaki put dobili smo sve pohvale od naših dragih profesora i uprave škole.

Amra Koldžić II4

Foto: Esma Junuzović II1