“Socijalni dan 2018”

Asocijacija srednjoškolaca u Bosni i Hercegovini (AsuBiH) treći put zaredom organizirala je projekat pod nazivom ,, Socijalni dan 2018” koji se implementirao u petak, 19.10.2018. godine u 45 lokalnih zajednica širom Bosne i Hercegovine. Socijalni dan je projekat koji srednjoškolcima , na jedan dan, daje priliku da zamijene školske klupe radnim mjestima. Treća gimnazija je i ove godine dala podršku ovom projektu, uz koordinaciju socijalne radnice, Amele Muftić-Arapović, učešćem deset učenika koji su imali priliku da neka od teorijska znanja napokon primijene u praksi, ali i mogućnost da odlaskom na radno mjesto donesu odluku o njihovom budućem zanimanju.

Koristimo priliku da se zahvalimo svim  poslodavcima koji su bili dobri domaćini našim učenicima, pružili im priliku da prošire svoja znanja i saznaju nešto novo o profesijama, ustanovama, organizacijama u kojima su bili raspoređeni, a to su:

• Udruženje Narko-Ne
  • Ministarstvo unutrašnjih poslova
  • Sol Azur
  • Burch univerzitet
  • Općina Stari Grad

Nakon završenog ,,Socijalnog dana 2018”, socijalna radnica škole je održala sastanak sa učenicima koji su imali priliku prenijeti svoja pozitivna iskustva, razmijeniti mišljenja o poslovima koje su obavljali, te značaju samog socijalnog dana za mlade ljude. Svi učenici su poželjeli biti dio ovog projekta i naredne godine.