Shakespeare Speaks, Ogledni čas iz Engleskog jezika

Iza svakog uspjeha stoji veliki trud i rad koji su naši profesori i učenici i ovaj put pokazali. Izvodjenje nastave u online okruženju predstavlja veliki izazov, kako za profesore tako i za učenike. Jos veći izazov je uspjesno odrzati online ogledni čas. U odjeljenju ll5, profesorica Engleskog jezika Sanja Salihović je održala online ogledni čas na temu Shakespeare Speaks. Času su prisustvovale zamjenica direktorice profesorica Čolic Amra, pedagogica škole Dedović Hasija i razrednica odjeljenja, profesorica Džananovic Džemilamna.

Iako je bilo jako izazovno sve organizovati, učenici su naučili nove stvari i pritom se zabavili. Uživali su koristeći svoju kreativnost što je sjajno s obzirom na to koliko monotona online nastava može biti. Upravo ta kreativnost je najviše doprinijela kompletnom doživljaju.

Tema sama po sebi na prvu može da zvuči kao nešto što moze potencijalno imati monoton karakter, međutim učenici i profesorica su od potencijalno – monotonog časa ostvaril jako uspješan čas kroz zanimljivo učenje. Po završetku časa učenici su iskazali sreću i zadovoljstvo sto su upravo oni bili izabrani za ovaj zadatak te što su imali priliku pokazati svoje mogućnosti i želju za radom čak i u ovom okruženju. Djelić atmosfere sa ovog časa možete pogledati na slikama a posebno na video zapisu koji je i dio ovog članka.