Sarajevo Unlimited 22.10.-24.10.2019.g.

Učenici trećeg razreda (IT smjer) i četvrtog razreda (društveni smjer) u pratnji profesorice Informatike Vesne Radović i zamjenice direktorice Amre Čolić prisustvovali su najvećem domaćem forumu inovacija, tehnologije i poduzetništva Sarajevo Unlimited koji se održao u periodu od 22.10. do 24.10.2019.g. u hotelu Holiday Inn u Sarajevu. Učenici su imali priliku da čuju i vide iz prve ruke svjetske trendove u ovoj oblasti, upoznaju se sa mladim poduzetnicima, sudjeluju u radu 3D printing radionica.Teme su pokrivale različite oblasti od fenomena Smart City-a (pametnog grada), digitalizacije u turizmu, te IT start up scene. Nadamo se da ćemo i u budućnosti biti u prilici da sa našim učenicima posjetimo slične  događaje, jer je to prilika da steknu nova znanja i vide primjenu onoga što uče u učionicama.