Prvi internacionalni kongres dječije i adolescentne psihoterapije

U Sarajevu se u periodu od 18. do 21. oktobra u hotelu Hills održao Prvi internacionalni kongres dječije i adolescentne psihoterapije, kojem su prisustvovale i pedagogica i psihologinja naše škole, Dedović Hasija i Pašalić Merima.

Tema kongresa je bila „Mjesto psihoterapije u očuvanju zdravlja i dobrobiti djece i adolescenata. Cilj kongresa je bio istaći postojanje potrebe za povećanjem svjesnosti svih stručnjaka iz oblasti zdravstva, socijalne zaštite, obrazovanja i pravosuđa o važnosti multidisciplinarne i intersektoralne saradnje u očuvanju zdravlja i dobrobiti djece i mladih.

Kongres je bio mjesto susreta različitih disciplina koje su kroz razmjenu iskustava, najave novih trendoca, predstavljanje psihoterapijskih praksi omogućile sudionicima da osvijeste i ojačaju vlastite kapacitete, osnaže međusobne mreže i time djeluju na bolje razumijevanje problematike mentalnog zdravlja djece i mladih unutar sistema. Kongres se po prvi put na ovakav način organizira u svijetu.