Projekat “EEB II” – Posjeta Firmi za reciklažu sekundarnih sirovina „Aida commerce“

Treća gimnazija sa ponosom brani svoj epitet ekološke škole, stoga su naši učenici Sevleta Halilović, Muamer Terzo, Naida Šuta i Mujkić Maida iz IV6, Armin Elezović, Imna Šipka i Medina Ploskić iz II6, te Tvrtko-Jasin Dželilović, Lejla Fulurija i Iman Bostandžić iz II4 razreda na čelu sa koordinatoricom ovog projekta u našoj školi, Almom Gibović, ali i sa učenicima Srednje škole za okoliš i drvni dizajn, Elektrotehničke škole za energetiku, Srednje ekonomske škole i Željezničkog školskog centra, i ove godine uzeli učešće u Projektu „Energija, ekologija, budućnost II“. Naime, ovaj projekat za cilj ima podizanje ekološke svijesti, populariziranje obnovljivih izvora energije, te promoviranje ekološkog načina rješavanja problema sa kojima se naša zajednica svakodnevno susreće.

Tim Treće gimnazije već uveliko radi na realizaciji ovog projekta. Kako bi praktično vidjeli ono na čemu vrijedno rade i o čemu uče, učenici su, uz pomoć Udruženja „Hajde“, Centrotrans-eurolines dd i koordinatora projekta, 30. 11. 2017. posjetili Firmu za reciklažu sekundarnih sirovina „Aida commerce“ u Otesu i Centar za prečišćavanje voda „Butile“. Ovom su edukativnom posjetom naši učenici još jednom dobili priliku da razrade svoj akcioni plan djelovanja, te da prikupe informacije koje im u nastavku realizacije mogu biti od pomoći.