PRIPREME ZA ONLINE NASTAVU U TREĆOJ GIMNAZIJI

Zadovoljstvo nam je najaviti da su pripreme za Prvu online nastavnu sedmicu uveliko u toku, a vrijeme realizacije ovog tipa nastave u našoj školi će bitiu periodu od 6.11. do 10.11. 2017. godine.

Početkom ove kalendarske godine stavili smo u upotrebu jednumodernu i korisnu aplikaciju namjenjenu školama, pod nazivom Microsoft Office 365 for Education. Ova aplikacija ima različite mogućnosti zakomunikaciju i učenje„na daljinu“. Svi učenici, profesori i stručni saradnici imaju jednistvene korisničke račune putem kojih mogu komunicirati međusobno, formirati grupe i timove po različtim kategorijama i naravno vršiti razmjenu informacija, materijala za učenje, slanja zadataka iprojekata, pregled zadataka,vršenje online testiranja,održavanje online konferencijei sl.Brojne su opcije i alati koje nudi ovaj program, te ćemo s vremenom maksimalno iskorištavati ovu edukativnu aplikaciju.

Vrijedni profesori Trece gimnazije su sinoć, u kasnim večernjim satima, prisustvovali edukativnom predavanju profesora informatike Adina Begića koji je na stručan način nastavio s edukacijom nastavnika u cilju što boljeg korištenja alata kojima raspolaže Office 365, a koji će im biti korisni za online nastavu. Iskerno se zahvaljujemo profesoru Begiću na izdvojenom vremenu, strepljenju i njegovim znanjima koje nesebično dijeli s nama.

Sretni smo što imamo takav nastavni kadar, odlučan da se educira i ide ukorak sa savremenom tehnologijom. Naši učenici trebaju biti ponosni na svoje profesore i cijeniti veliko zalaganje i htijenje da uspješno realizuju i ovaj zadatak. Od učenika očekujemo da vrijedno uče i uvećavaju svoje znanje pri realizaciji online nastave.

Nakon realizacije ovog projekta, izvršit će se interna evaulacija online sedmice, takođe, putem jednog alata na datoj aplikaciji. Na taj način ćemo ustanoviti prednosti i/ili nedostake u realizaciji Prve online nastavne sedmice u našoj školi i do naredne godine otkloniti eventualne nedostatake i prepreke.

Hasija Dedović, prof.