Posjeta uposlenika JU Muzej Sarajeva

Na naš poziv, u radnoj posjeti Trećoj gimnaziji juče su bili uposlenici JU Muzej Sarajeva: direktor Alma Leka, muzejski savjetnik Žanka Dodig i muzejski arhitekt Aida Sulejmanagić.
Poznato je da smo krenuli u projekat osnivanja našeg školskog muzeja. Želimo čuti mišljenja i savjete relevantnih stručnjaka iz ove oblasti. Zato, naše su drage gošće pregledale materijal kojim trenutno raspolažemo a koji će biti dio muzejske postavke te prostor u holu školu koji je predviđen za ovu svrhu. Dobili smo pozitivne ocjene i muzejskog prostora i muzejske građe koju smo do sada prikupili. Nadamo se daljnjoj uspješnoj saradnji!
Hvala u ime svih nas iz Treće!!!

Još jednom pozivamo sve koji nam na različite načine mogu pomoći- javite nam se!

Slijedi nekoliko fotografija!