Posjeta Prirodno-matematičkom fakultetu

Naši maturanti već uveliko razmišljaju o upisu na fakultet, izborima smjerova na njima, te odabiru zanimanja u budućnosti. Skladno ovome, učenici IV4 razreda, matematičko-informatičkog izbornog poručja, su 20.11.2017. godine u pradnji profesorica Matematike Javorke Čakal i Amre Čolić realizirali posjetu Prirodno-matematičkom fakultetu.

Kako bi učenicima omogućili što bolje upoznavanje sa načinom rada i procesom studiranja, studenti Odsjeka za matematiku Prirodno-matematičkog fakulteta u Sarajevu su pripremili kratki program obilaska fakulteta, prezentaciju ciklusa studiranja, ali i vlastitih projekata na kojima rade tokom studija. Fokus predavanja bio je na odlikama smjera Teorijske kompjuterske nauke, na programima koje su studenti samostalno uradili, te na kratkom govoru profesora Esmira Pilava o razlozima zašto se odlučiti za studij ne samo na Prirodno-matematičkom fakultetu, već u samoj matematičko-informatičkoj oblasti.

Nakon prezentacije, učenici su se zabavili i imali priliku doživjeti čak i vožnju u zabavnom parku pomoću naočala za virtuelnu stvarnost koje su im predstavili veoma pozitivni i gostoprimljivi studenti fakulteta.