Posjeta predstavnika EUFOR-a s prezentacijom o NUS-u

Zaštita od neeksplodiranih ubojnih sredstava (NUS) je tema koja se obavezno realizuje prema Nastavnom planu i programu Odjeljenske zajednice od I do IV razreda srednje škole. U saradnji sa LOT timom EUFOR-a u BiH, održano je interaktivno predavanje za učenike I razreda u srijedu, 20.2.2019. godine u školskom amfiteatru. Zajedno sa učenicima predavanju su prisustvovale direktorica i pedagog škole.

Učenici su pomno pratili sadržaj predavanja, postavljali pitanja i iznosili različita iskustva i saznanja o NUS-u iz svoje okoline. Učenicima je skrenuta pažnja na opasnosti i rizike koji se mogu javiti ukoliko dođu u kontakt s neeksplodiranim ubojnim sredstvima i kako ispravno da postupaju u takvim situacijama.