Posjeta Institutu za jezik

Radionica interpretativnog čitanja održala se ovog utorka (21. 3. 2017. g.) za učenike srednjih škola Kantona Sarajevo. Ovom događaju prisustvovalo je 38 učenika iz 7 škola, između kojih su i članovi Literarne sekcije Treće gimnazije.

DSC_0262

Dvosatno predavanje održao je dr. sc. Jasmin Hodžić. Radionica je bila multimedijalnog tipa, a sastojala se od teorijskog tematskog dijela o osobinama dobrog govora i o fonološkim faktorima izražajnosti, te praktičnog dijela o konverziji pisanog teksta u govorni jezik, odnosno o pravilima pripreme teksta za interpretativno čitanje.

DSC_0263

Na kraju, učenici su sami analizirali profesionalne recitale slušajući prigodne audiomaterijale uz dostupan i popratni tekst datog sadržaja.

Našu školu su predstavljali Berina Spirjan, Merima Muftić, Ajla Buljubašić, Amina Krivić i Nejla Šabotić zajedno sa profesorom Džemaludinom Poturovićem.

DSC_0272

Ovim putem se zahvaljujemo Institutu na pruženoj prilici da nadogradimo i primijenimo svoje kvalitetno postojeće znanje stečeno u Trećoj gimnaziji i nadamo se ponovnoj saradnji.

Amra Habeš, IV-2