Posjeta Astronomskom društvu “Orion”

Iako maturiramo već sredinom maja, naše školske obaveze ne jenjavaju. Međutim, ne utišava se ni onaj nama posebno dragi dio nastave, studijske posjete. Ovog su puta učenici IV4 razreda matematičko-informatičkog izbornog područja i učenici IV7 razreda prirodnog izbornog područja u pratnji profesorice Fizike Erne Mujić, posjetili jedino Astronomsko društvo u našem gradu Sarajevu, “Orion”. Tamo smo imali priliku slušati predavanje o nastanku svemira, o čemu smo već stekli viziju tokom realizacije časova iz astrofizike, kao i isprobati razne eksperimente vezane za različite oblasti fizike. Posebno nam je bilo zanimljivo posmatrati Sunce pomoću teleskopa i posebnih naočala dizajniranih za promatranje pomračenja Sunca. Ovim se putem zahvaljujemo Astronomskom društvu “Orion” na divno provedenom vremenu u njihovim prostorijama, kao i našoj profesorici Erni Mujić koja nam je omogućila ovo nezaboravno iskustvo.