Osmi mart u III6 i IV6 razredu

Jučer je širom svijeta obilježen 8. mart – Međunarodni dan žena. Ovim danom se promovira borba za ekonomsku, političku i socijalnu ravnopravnost žena i muškaraca.
Osmog marta svi muškarci svojim ženama, kćerkama, djevojkama i prijateljicama kupuju sitne poklone kao znak pažnje povodom ovog praznika. Naši dječaci sa prirodnog smjera, iz III6 i IV6 razreda su svojim kolegicama iz razreda priredili iznenađenja. Učenici iz III6 svojim prijateljicama su kupili ruže i napisali slatke čestitke svakoj, dok su u IV6 napisali posebnu pjesmu i svakoj kolegici poklonili narukvice. Na ovaj smo se dan osjećale posebno zahvalno, jer su se naši prijatelji sjetili i na poseban način pokazali koliko nas svakodnevno cijene. U čitavoj Trećoj gimnaziji je vladala slična atmosfera kojom treba biti obilježen svaki dan u našoj školi.
 Amina Huko, III6