Opći roditeljski sastanak I razreda

Sa zadovoljstvom objavljujemo da je zajednički sastanak roditelja I razreda održan dana 06. 2. 2019. godine u školskom amfiteatru. Sastanku su prisustvovali svi razrednici I razreda, direktorica, zamjenica direktorice, psihologinja, pedagoginja, predsjednica Vijeća roditelja i predsjednica Vijeća učenika.

Roditeljski sastanak je otvoren nastupom plesne sekcije. Zatim je uslijedilo govor direktorice Škole, Senade Salihović. Veoma inspirativan govor održao je i predsjednik Vijeća roditelja, gdin. Murčo Obućina. Nakon toga su roditelji upoznati s rezultatima učenika u učenju i vladanju na kraju I polugodišta s posebnim osvrtom na izuzetan uspijeh I razreda koji su do sada ostvarili. Izvještaj je podnijela pomoćnica direktorice, Amra Čolić.

Tematski dio roditeljskog sastanaka bio je posvećen novom školskom projetku pod nazivom Društveno korisno učenje koji se od ove školske godine porvodi u svim odjeljenjima I razreda. Koordinatorica ovog projekta, profesorica Suada Krezić, je roditelje upoznala sa aktivnostima koje su učenici imali na ovom projektu i predstavila fotografije učešća učenika u navedenim aktivnostima. Završnu riječ imala je predsjednica Vijeća učenika, Amila Manjić, i dala kraći osvrt na rad Vijeća učenika. Roditeljski sastanak je završen nastupom učenika III-2, izvođenjem svoje tačke „Etiketa“ sa  Decembarskih dana kulture 2018.

Trudili smo se stvoriti prijatnu i toplu atmosferu za roditelje i ostale prisutne. Roditeljima se iskreno zahvaljujemo jer su prisustvovali ovom sastanku u velikom broju kao i na kvalitetnoj sardanji koju imamo sa roditeljima učenika naše škole.