Opći javni roditeljski sastanak za prve razrede

Dana, 7. 2. 2018. godine u 17.30 sati, u prepunom amfiteatru naše škole, održan je Opći javni roditeljski sastanak za roditelje učenika prvih razreda. Roditeljski sastanak je započet nastupom Plesne sekcije naše škole. Nakon toga, prisutne je pozdravila direktorica Treće gimnazije Senada Salihović i predstavila Upravu škole, razrednike i upoznala ih sa radom škole, te akcenat stavila na značaj uključenosti učenika u vannastavne aktivnosti. Uslijedilo je predstavljanje predsjedince Vijeća roditelja Kantona Sarajevo Jasminke Kalmar i predsjedince Vijeća roditelja Treće gimnazije Snježana Brkić, koja se, također, obratila prisutnima. Pomoćnica direktorice Amra Čolić je prezentirala rezultate koje su učenici postigli u učenju i vladanju na kraju prvog polugođa, s posebnim osvrtom na rezultate koje su postigli učenici prvih razreda. Pedagoško-psihološku službu je predstavila psihologinja škole Merima Pašalić, koja se u svom obraćanju osvrnula na matrice za prepoznavanje faktora rizika kod učenika. Tematski dio roditeljskog sastanaka bio je posvećen istraživanju provedenom u našoj školi na temu „Online nastavna sedmica“, a provela ga je i prezentirala pedagoginja škole Hasija Dedović. Završnu riječ imala je predsjednica Vijeća učenika škole Al-Momani Besmela, koja je sa roditeljima podijelila svoje iskustvo o školovanju u Trećoj gimnaziji, o prvim neuspjesima, razočarenjima, ali i velikim rezultatima koji su uslijedili kasnije. Naglasila je koliko je učenicima potrebna podrška roditelja u ovom prelaznom periodu iz osnovne u srednju školu. Roditeljski sastanak je završen nastupom učenika I6 razreda sa svojom pobjedničkom tačkom sa Decembarskih dana kulture. Ponosni smo na naše roditelje koji su po kišnom vremenu došli da podrže realizaciju roditeljskog sastanka. Nadamo se da ćete u budućnosti biti naši partneri i da ćemo svjedočiti samo pozitivnim rezultatima vaše i naše djece.

UPRAVA ŠKOLE