Online panel za 8. mart

Učenici/ce III3, IV6 i IV3 razreda su imali priliku sudjelovati na online panelu u povodu 8. marta zajedno sa više od 140 mladih iz cijele Bosne i Hercegovine. U saradnji s Britanskom ambasadom u Sarajevu i TPO Fondacijom u srijedu, 3. 3. 2021. održana je prva online panel diskusija s mladima a teme o kojima su učesnici razgovarali su: „ Uticaj medija na mlade“, „Mogućnosti i prava žena i muškaraca“ i „Mehanizmi za prevazilaženje stereotipa koji se vežu za rodnu ravnopravnost. Panel je baziran na filmu Miss Representation i svi učesnici su imali priliku pogledati film prije susreta. Uz naše učenike učestvovali su i učenici iz 12 srednjih škola širom BiH. Uz paneliste Unu Bejtovic i Damira Arsenijevica, kao i dr. Ruth Wisman, zamjenicu ambasadora i prof.dr. Zilku Spahic Siljak, preko 140 mladih ljudi su razmijenili svoja iskustva i promišljanja o rodnoj ravnopravnosti. Neki od zaključaka vode ka uspostavljanju programa u škole koji ce pomoći podizanju svijesti i obrazovanju učenika i nastavnika, sto bi dodatno doprinijelo rodnoj ravnopravnosti u svakom segmentu našeg društva. Na panelu su sudjelovale i naše profesorice Vlasta Bogdanović i Sedžida Hadžić.