Obilježen Međunarodni dan maternjeg jezika

Učenici Treće gimnazije obilježili su u srijedu, 21. februara, Međunarodni dan maternjeg jezika. Tim povodom je izrađena brošura ”Razumi’ me, čovječe, bosanski ti govorim” koja predstavlja historijski razvoj bosanskog jezika sa najvažnijim činjenicama, te mali dodatak o pravopisnim greškama na koje nailazimo posvuda. Brošura je bila izložena u holu škole i prezentirana je učenicima. U Projektu su učestvovali učenici I5, I6, II6, III1,III2 i III4, u saradnji sa profesoricama bosanskog jezika i književnosti Dženanom Nezirević, Mirelom Čorbo-Okerić i Belmom Kurtanović.

Također, učesnici Projekta su prisustvovali predavanju u Multimedijalnom centru ”Mak” JU Biblioteke Sarajeva o temi ”Razvijanje svijesti o maternjem jeziku”. Predavanje su održali dr.sc. Alen Kalajdžija, direktor Instituta za jezik, i mr.sc. Zenaida Karavdić, viša stručna saradnica u Institutu za jezik.

Ponosni smo na naše učenike koji su pokazali svijest i brigu o svom maternjem jeziku, kao i na njihovu kreativnost, odgovornost i spremnost da daju doprinos u različitim aktivnostima, pa i u obilježavanju ovog značajnog datuma.