Nastup učenika na manifestaciji Matica Hrvatska Sarajevo

Glazbena večer sarajevskih gimnazija održana je 12.11.2019. u Domu OS BiH, a učenici muzičke sekcije naše škole su nastupili sa dvije pjesme. Ove godine Matica Hrvatska obilježava 140 godina postojanja. Povodom ovog obilježja održan je koncert sarajevskih gimnazijalaca: Bošnjačka gimnazija, Obala, Prva g, Druga g, Četvrta g, KŠC. Dirigenti horova su se potrudili da što bolje pripreme učenike za koncert u šta smo se i mi uvjerili. Mi smo uvježbali dvije kompozicije: tradicionlanu/narodnu Jovano jovanke i dalmatisku pjesmu Vela Luka.  Naša interpretacija je oduševila prisutnu publiku, gromoglasni aplauzi su dokaz da smo bili najbolji. Također, učenici su oduševljeni nastupom i slatkim trenukom koji im je podarila naša direktorica Salihović Senada prof. Zahvalni smo na njenoj podršci i podršci svih profesora NAŠE TREĆE GIMNAZIJE.

Tea Dedić II2