,,NASILJE U PARTNERSKIM/ADOLESCENTSKIM VEZAMA”

Tokom mjeseca februara 2017. godine u Trećoj gimnaziji je realizovan projekt ,,Nasilje u partnerskim/adolescentskim vezama”. U samoj edukaciji i realizaciji projekta učestvovalo je 27 učenika (od prvog do četvrtog razreda), uz stručnu pomoć socijalne radnice Amele Muftić – Arapović i tehničku podršku Edina Merzića.

nasilje6

Kroz petodnevnu edukativnu radionicu, učenici su imali priliku naučiti nešto novo i korisno, te dopuniti svoje znanje o problematici koja je duboko ukorijenjena u tradicionalne i društvene vrijednosti.

nasilje14

Cilj projekta je bio da učenici koji su prošli edukativnu radionicu ,,Nasilje u partnerskim/adolescentskim vezama” u interakciji sa drugim učenicima i profesorima škole razmjene informacije, mišljenja, iskustva iz svakodnevnog života, da bolje razumiju potrebe i probleme mladih vezanih uz pitanje nasilje u vezama, da dobiju uvid u učestalost, oblike, razloge i posljedice nasilja u adolescentskim/partnerskim vezama, kao i  kome i na koji način se obratiti za pomoć.

nasilje12

Kroz fotografije ćemo vam prikazati samo mali djelić atmosfere kako je to izgledalo u našoj školi.

nasilje9nasilje11nasilje8nasilje7nasilje4nasilje3nasilje2nasilje1

Amela Muftić – Arapović , socijalna radnica