NAŠ UČENIK NA MUNJA BUSINESS CHALLENGE-U

Ja sam Malik Kahvedžić i ovo je moje iskustvo sa „Munja Business Challenge-om“.

Tokom aprila u okviru Business Challenge-a održana su četiri polufinala u Tuzli, Banjoj Luci, Sarajevu i Mostaru na kojima je sudjelovalo 208 mladih iz 36 lokalnih zajednica i 70 srednjih škola. Ja, kao jedan od pobjednika polufinala u Sarajevu, sudjelovao sam (od 17. do 19.04.2019. godine) u finalu u Sarajevu koje je otvoreno u Info Centru Evropske Unije.

Tema finala bila je osmišljavanje biznis ideje, proizvoda ili usluge koje odgovaraju potrebama i interesima građana treće životne dobi i koje su bazirane na međugeneracijskoj saradnji. Finalne prezentacije i proglašenje pobjednika održano je u sklopu najveće investicijske konferencije u BiH Sarajevo Business Forum.

Na državnom takmičenju osvojio sam drugo mjesto i samim time plasirao sam se na internacionalno takmičenje koje će se održati u Crnoj Gori, gdje ću predstavljati BiH ali prije svega našu Treću gimnaziju Sarajevo.