Generacija 2005/2009 obilježila deset godina mature

U subotu 22. juna održano je okupljanje bivših učenika i učenica Treće gimnazije koji su našu školu pohađali u periodu 2005/2009. Prigodnim druženjem u dvorištu i amfiteatru škole, ova generacija obilježila je 10 godina mature te se tako prisjetila svojih školskih dana. Direktorica škole, Senada Salihović, pozdravila je sve prisutne te im u kratkom obraćanju predstavila sve aktivnosti koje je škola realizovala u proteklih deset godina.

Ovu priliku direktorica Salihović iskoristila je i za predstavljanje inicijative za osnivanje Alumni asocijacije Treće gimnazije koja će imati za cilj okupljanje bivših učenika i učenica škole, njihovo umrežavanje i saradnju, kao i pomoć i doprinos redovnim aktivnostima škole i njenih učenika. Uz poziv da se pridruže Alumni asocijaciji, direktorica se zahvalila svim učenicima i učenicama što nisu zaboravili školu koja je napravila temelje njihovog akademskog i profesionalnog života.

Uz zahvalu direktorici i prisutnim bivšim razrednicima i razrednicama te druženje u kojem su evocirane uspomene na školske dane, učenici i učenice generacije 2005/2009 na prigodan način prisjetili su se Emira Kapetanovića, Šejle Čičak, Lejle Alispahić i Lejla Kadrispahić, koji su nažalost u međuvremenu napustili ovaj svijet.

Susret u školi završen je dogovorima za nova druženja.