Erna Vučetić osvojila prvo mjesto na Državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine u modernim plesovima

O diverzitetu aktivnosti kojima se učenici Treće gimnazije bave, svjedoči još jedan uspjeh koji je naša učenica Erna Vučetić upisala u dugi spisak svojih ostvarenja u plesu. Naime, ona je 17.6.2017. godine na Državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine održanom u Bihaću sa svojim plesnim klubom, uprkos jakoj konkurenciji, uspjela osvojiti prvo mjesto u kategoriji latino show formacija odrasli. Ova važna pobjeda potvrdila je njihov status državnih prvakinja, te im omogućila da se plasiraju na Svjetsko prvenstvo u plesu koje će se održati 16 i 17. decembra 2017. godine u Grčkoj. Veoma smo ponosni na našu učenicu, želimo joj mnogo sreće na najvišem nivou takmičenja i nadamo se da će dostojno predstaviti kako Bosnu i Hercegovinu, tako i našu Treću gimnaziju.