DONACIJA INSTITUTA YUNUS EMRE

Dana, 19. 5. 2020. godine, u prostorijama JU Treća gimnazija ugostili smo naše drage prijatelje iz Instituta Yunus Emre u Sarajevu.
Povod ovog susreta je bila donacija u opremi, koja će nam olakšati realizaciju nastave iz predmeta Turski jezik, koji se izučava u našoj školi već dvije godine. Pametna tabla koju su nam uručili gospodin Ersin Akbulut i gospodin Adnan Kadrić, koorinatori za turski jezik i saradnici Instituta je potvrda da nastavljamo odličnu saradnju i zajednički promoviramo učenje turskog jezika u gimnaziji, koristeći savremenu opremu za podučavanje i prezentaciju. Za svaku pohvalu je način na koji Institut Yunus Emre sarađuje sa školama u kojima se izučava turski jezik. Učenici svake godine dobiju i besplatne udžbenike, a od sljedeće školske godine će imati i interaktivnu tablu koja će olakašati predavanje i učenje.