Dodjela certifikata vršnjačkim edukatorima Treće gimanzije

U saradnji s JU Terapijskom zajednicom – Kampus tokom ove školske godine realizovan je Projekt: Program prevencije zloupotrebe psihoaktivnih suspstanci kroz izgradnju životnih vještna, a završetak projekta obilježen je podjelom certifikata vršnjačkim eduaktorima dana 06.6.2017. godine u amfiteatru škole.

O projektnim aktivnostima smo i ranije obavještavali, sada vas podsjećamo na najbitnije: na časovima  odjeljenskih zajednica izvršen je odabir učenika – budućih edukatora; održana je trodnevna edukacija učenika – vršnjačkih eukatora u novembru 2016. godine; formirana su 4 tima vršnjačkih eduaktora; zatim je organizovana i provedena vršnjačka edukacija u odjeljenjima I i II razreda; vršnjački edukatori su  održali po 3 radionice, ukupno 12 radionica, tokom februara i marta 2017. godine. Teme koje su vršnjački edukatori realizovali s učenicima su bile: Nenasilna komunikacija;Isključenost od strane vršnjaka; Komunikacija u porodici i Ovisnosti i ovisnička ponašanja.

18 učenika je dobilo certifikat vršnjačkog edukatora i vrlo kvalitetno obavljali svoje zadatke, a s ciljem prevencije ovisnosti i ovisničkih ponašanja kod učenika naše škole. Grupu vršnjačkih eduaktora iz ove oblasti  čine: Markanović Nora II-1, Avdović Selma II-1, Golubović Ervin II-1,  Kaleta Senija II-2, Zukić Selma II-2, Paranos Nadija II-2,  Smajović Azra II-3,Hodo Almedina II-3,MašićEmina II-3, Tulundžić Hana II-4, Muharemović Džejna II-4, Uglješa SaraII-4,Čakar Ajla II-5, Bošković Ivan II-5, Konjhodžić Ismihana II-5, Alagić Ahmed II-6, Hodžić Vildana II-6 i Nikitović Gabrijel II-6.

Čestitamo našim vrijednim učenicima koji su na najbolji mogući način dali doprinos odgojnom segmentu rada škole. Vršnjački eduaktori su nam obećali nastavak realizacije radionica u narednoj školskoj godini.

Takođe se zahvaljujemo i predstavnicima JU Terapijska zajednica – Kampus na kvalitenoj edukaciji vršnjačkih edukatora i podršci koju su im davali tokom realizacije radionica.

Pedagoginja Škole,

Hasija Dedović