Dan zaljubljenih u Trećoj gimnaziji

Još jedna tradicija u našoj školi se nastavila i ove godine, a to je tradicija pisanja pisama učenika svojim prijateljima. Dva dana prije Dana zaljubljenih, svima dobro poznata kutija je bila postavljena u holu naše škole, a učenici su s radošću u nju počeli ubacivati spremna pisma, dok su neki zauzimali stolove u holu škole i smišljali najbolji način za iskazivanje svojih osjećanja. U bilo koje doba dana, mogao se primijetiti bar jedan učenik kako krišom ubacuje u kutiju svoju poruku, namijenjenu prijatelju ili simpatiji.

Naime, ovo je za sve bila prilika da iskažu ljubav i zahvalnost jedni drugima pa i da se izvine za nenamjerno učinjen gest u prošlosti, te učenici rado svake godine iskoriste tu priliku na najboji način. Iako su ta dva dana, dok je kutija bila u holu škole, bila ispunjena ushićenjem učenika, istinska sreća je uslijedila upravo na Dan zaljubljenih, kada su se pisma podijelila predsjednicima odjeljenja, te kada su isti proslijedili pisma njihovim vlasnicima i tako im dodatno uljepšali dan.

Jako nam je drago što je naša škola još jednom bila ispunjena specifičnom euforijom učenika, te što je veliki broj istih ispunio kutiju svojim pismima i nečiji dan radošću.

Amila Gabela, III-5