TREĆA GIMNAZIJA – MÜNCHEN: USPJEŠNO NASTAVLJEN PROJEKAT SARADNJE

TREĆA GIMNAZIJA –MÜNCHEN: USPJEŠNO NASTAVLJEN PROJEKAT SARADNJE

Saradnja sa gospođomi gospodinom Jurišić, bivšim učenicima naše škole, a sada uspješnim ljudimakoji su u svom privatnom i profesionalnim životom vezani za München, nastavilase u dogovorenom pravcu.

Prilikom posljednjeposjete porodice Jurišić našoj školi dogovoreno je da će slijedeći korak bitiuvođenje interneta u Njemačku čitaonicu naše škole. U periodu mjeseca januara ifebruara 2014. godine gospodin Miroslav Jurišić je uspio da obezbijedi diopotrebnih finansijskih sredstava i pronađe odgovarajućeg izvođača radova da seova namjera realizira.

Njemačka čitaonica jeuvođenjem WiFi mreže dobila jedan novi vrlo značajan sadržaj koji je velikapomoć i podrška kako izvođenju redovne nastave njemačkog jezika tako iogledno-uglednih časova i mnogobrojnih projekata posebno u okviru DSD-programanapredne nastave njemačkog jezika i priprema za polaganje DSD-Njemačke jezičkediplome. Osim toga uspjeli smo da zahvaljujući donaciji porodice Jurišićznačajno poboljšamo i rad cjelokupne školske mreže i obezbijedimo kvalitetnijirad svim našim uposlenicima i učenicima.

Veoma smo radosni dase približava realizacija još jednog veoma značajnog segmenta saradnje saporodicom Jurišić, a to je boravak naše dvije učenice Suljić Alme i Džindo Haneu Münchenu. Alma i Hana će krajem augusta ove godine 10 dana biti gošće u domuporodice Jurišić i tako će imati priliku da na jedan autentičan način upoznajuMünchen i njegovu okolinu i osjete dah njemačke kulture i tradicije.

Zahvalni smo porodiciJurišić na njihovoj spremnosti i želji da i na ovakav, zaista nesebičan način,pruže podršku našim učenicima. Nadamo se da će Alma i Hana, koje su ovu nagraduzaslužile svojim znanjem njemačkog jezika, izuzetnim uspjehom u učenju ivladanju i stalnim nastojanjem da doprinesu afirmaciji naše škole, znati da nanajbolji način iskoriste ovu priliku.

Sretni smo zaista daimamo ovakve bivše i sadašnje učenike i da možemo da uživamo u njihovojsaradnji.

Džananović i Hadžimuratović , profesorice njemačkogjezika