Novi uspjesi Muzičke sekcije

Noviuspjesi Muzičke sekcije

NašaMuzička sekcija je učesnik u projektu “Muzika povezuje”, koji se počeorealizirati održavanjem zajedničkih koncerata sa ostalim orkestrima i horovimakoji su dio ovog projekta. Nosilac projekta je Muzička škola iz Hanovera, aostali učesnici su: Muzička škola Mostar, Glazbena škola Ljubuški, Muzička školaTrebinje, Muzička škola Sarajevo i Treća gimnazija.

Dana6. juna 2014. godine, u školskom amfiteatru, dragi gosti iz Hanovera i našasekcija su izveli kompozicije filmske i tradicionalne muzike, čime su prisutniučenici i profesori bili oduševljeni.

Završnikoncert je održan sa ostalim učesnicima projekta u Mostaru 11. juna 2014.godine u Muzičkom centru “Pavaroti”.
Cilj projekta i jeste, kako kaže sam naziv “Muzika povezuje”, da seupoznaju i druže učenici širom BiH i Evrope (Njemačke).