Izložba fotografija “Zeppelin” iz njemačkog pobratimskog grada Friedrichshafena

Otvorenaizložba fotografija “Zeppelin” iz njemačkog pobratimskog gradaFriedrichshafena

16.05.2014.godine su učenici II6 DSD razreda sa svojom razrednicom Džananović Džemilamnomprisustvovali u Međunarodnom centru za djecu i omladinu Novo Sarajevo svečanom otvorenjuizložbe „Zeppelin“ čiji je organizator Udruženje „Pro Sarajevo“ iz pobratimskogFriedrichshafena u saradnji sa Gradom Friedrichshafenom i Gradom Sarajevom.Izložba fotografija je poklon ovog Udruženja građanima Sarajeva u okviruprograma obilježavanja 100. godišnjice od početka Prvog svjetskog rata.

Bernd Fuchs, osnivač i predsjednik Udruženja „Pro Sarajevo“ koji je svojimličnim zalaganjem doprinio učvršćivanju prijateljskih veza između Sarajeva iFriedrichshafena kroz brojne susrete i zajedničke projekte, otvorio je izložbukratkim izlaganjem o historiji proizvodnje cepelina u Friedrichshafenu, o ulozicepelina u Prvom svjetskom ratu i njegovoj današnjoj upotrebi u turističke inaučne svrhe. Naglasio je da „cepelin danas ne stoji samo za novu tehnologiju,već je simbol za novi način razmišljanja, te da se više ne koristi u vojnesvrhe već za poboljšanje dobrobiti čovjeka“.

Izložba će biti postavljena u auli Međunarodnog centra za djecu i omladinuNovo Sarajevo do 15. juna 2014. godine.

Anesa Paraganlija II6