GIMNAZIJADA 2014

Ove godine održano je još jedno, 16. po redu sportsko takmičenje srednjoškolaca, Gimnazijada. Učestvovale su sve sarajevske gimnazije: Prva gimnazija kao domaćin, potom Druga, Četvrta, Peta, Gimnazija Dobrinja, Šesta gimnazija, Bošnjačka, Katolički školski centar, gosti iz Mješovite srednje škole „Enver Pozderović“ iz Goražda kao i naša Treća gimnazija.

Učenici su se takmičili u tri sporta: odbojka, košarka i stoni tenis.

Kao i uvijek do sada veliki broj učenika naše škole učestvovao je na Gimnazijadi, koja je obilježena svečanim, tradicionalnim defileom učesnika, obraćanjem zamjenice direktora Prve gimnazije, nastupom orkestra, ritmičke sekcije i naravno, podizanjem olimpijske zastave uz sogan “Brže, više i jače.”

Osim učesnika, ceremoniji otvaranja prisustvovali su također i predstavnici općina i ministarstava, kao i mnogi drugi gosti.

Naši košarkaši su prvu utakmicu odigrali protiv Katoličkog školskog centra i u potpunosti nadjačali svog protivnika rezultatom 21:08, čime su se plasirali u dalji krug takmičenja, ali u daljem takmičenju nisu imali sreće protiv Prve gimnazije.

Košarkašice su ostvarile ubjedljivu pobjedu protiv Prve gimnazije.Iako nisu uspjele poraziti Drugu gimnaziju, u borbi za treće mjesto protiv Četvrte gimnazije, naša košarkaška ekipa je zasluženo odnijela pobjedu i osvojila treće mjesto na Gimnazijadi.

Zatim su na red došle odbojkašice koje su također igrale sa učenicama iz KŠC-a i tokom cijele utakmice dominirale, te na kraju ostvarile ubjedljivu pobjedu. No nažalost, u drugom polufinalnom susretu su nadjačane od strane odbojkaške ekipe iz M.S.Š “Enver Pozderović”.

Odbojkaši Treće gimnazije, pored uloženog napora i truda,nisu uspjeli poraziti odbojkašku ekipu Četvrte gimnazije.

Stonoteniserska ekipa Treće gimnazije je
ostvarila zabilježen plasman, drugo mjesto u muškoj i treće mjesto u ženskoj konkurenciji.

Konačniporedak po kategorijama:

ODBOJKA (M):
1. Četvrta gimnazija
2. Druga gimnazija
3. Prva bošnjačka gimnazija

ODBOJKA (Ž):
1. MSŠ ”Enver Pozderović”
3. Gimnazija Obala

KOŠARKA (M):
1. Prva gimnazija
2. Druga gimnazija
3. Prva bošnjačka gimnazija