Udruženje Alumni Treće gimnazije Sarajevo

U Trećoj gimnaziji je 28.1.2021. godine održana Osnivačka skupština Alumni Treće gimnazije Sarajevo. Direktorica Treće gimnazije, gospođa Senada Salihović je inicijator osnivanja udruženja Alumni Treće gimnazije, sa ciljem umrežavanja svih generacija učenika Treće gimnazije kako bi im se olakšala zajednička saradnja, te promovisale društveno-kulturne i odgojno-obrazovne vrijednosti.

Osnivačkoj skupštini su prisustvovali gospođe Čardaković Ismeta i Bošković Dušanka, direktorica škole Salihović Senada, bivši učenici škole Tahirbegović Anel, Hadžić Kerim i Altwlkany Kemal, i profesorica i školska psihologinja Pašalić Merima, koja je također bivša učenica Treće gimnazije.

Za predsjednika Udruženja Alumni Treće gimnazije je jednoglasno odabran Tahirbegović Anel, a kao predsjednica Skupštine Udruženja gospođa Čardaković Ismeta. Funkciju sekretara Udruženja će obnašati profesorica Pašalić Merima.

Radujemo se uspješnom nastavku rada Udruženja Alumni Treće gimnazije, kao i širenju mreže alumnista naše škole i promociji zajedničke saradnje i pozitivnih odgojno-obrazovnih i životnih vrijednosti.