Učešće na seminaru „Traženje vrijednosti“ na Jahorini 2021.

Učenici naše škole, Zerina Pandža, Iman Osmanović, Ali Jusović i Derviš Dautbašić su imali čast da ove godine, u pratnji pedagogice škole, Hasije Omerović i profesorice Sanide Nuhanović, učestvuju na dvodnevnom seminaru na temu:“Traženje vrijednosti“ organizovanom od strane Evropske unije i Vijeća Evrope u saradnji sa Organizacijom „Step By Step“. Na seminaru, održanom u Hotelu „Termag“ na Jahorini, su prisustvovali učenici iz različitih krajeva Bosne i Hercegovine, i to Kneževo, Prijedor, Brčko, Kreševo, Čelić, Mostar i Grude. Učenici su imali priliku razmijeniti različita mišljenja, upoznati druge i drugačije, uvidjeti probleme u našem obrazovanju i društvu, te tražiti rješenja za iste. Istovremeno, naši profesori su bili vrlo vrijedni – učestvovali su u raličitim diskusijama o aktuelnim problemima u obrazovanju, te su, zajedno sa profesorima iz mnogih drugih krajeva, tražili najadekvatnije odgovore i rješenja. Kraj seminara je obilježila prezentacija učenika profesorima o svemu onome kroz šta su prošli za ta dva dana, rješenja do kojih su oni došli i diskusija o mogućoj realizaciji ideja i promjeni sistema. Pored „profesionalnog“ dijela, ovaj seminar je omogućio našim učenicima sklapanje novih poznanstava i prijateljstava, za koja smo sigurni da će se dalje nastaviti. Zahvaljujemo se Evropskoj uniji i Vijeću Evrope, kao i ostalim učesnicima ovog projekta, a posebno našem koordinatoru, Krajišnjik Nedimu, na ovako lijepom iskustvu i nadamo se da ćemo dalje zajedno graditi dobre priče.