Učenice Treće gimnazije se takmiče u superfinalu Social Impact Award 2021!

Dana 3.6.2021. na održanom finalu u sklopu takmičenja Social Impact Award 2021, odabrano je 12 timova koji će imati priliku na jesen osvojiti i superfinale. Među 12 sjajnih ideja i timova, našao se i tim HeLife koji čine učenice naše škole III2 razreda, Kanita Obhođaš, Hazrin Redžepi i Ajla Beća, te učenice II2 razreda, Nerina Čengić i Izeta Redžepi. Projekat je zasnovan na problemu mentalnog, ali i fizičkog zdravlja tinejdžera u toku pandemije. Naše djevojke su odlučile napraviti pomak u korištenju tehnologije u pozitivne i dobre svrhe, te osmislile ideju koju će realizovati putem aplikacije. HeLife će pored svih društvenih mreža i igrica na koje su tinejdžeri u posljednjih godinu dana „osuđeni“, pružiti jednaku priliku svim tinejdžerima da učvrste svoj karakter, pobrinu se i izgrade se u stabilnije ličnosti, ali i da brinu za svoje fizičko zdravlje! U daljem procesu, djevojke će sa početnim kapitalom krenuti u realizaciju osnovnih koraka svoje ideje, te učinjeno opet prikazati komisiji. Želimo im puno sreće u daljnoj realizaciji i ponosni smo što neumorno rade na ostvarivanju njihovih ideja!