Učenica Treće prvakinja u poznavanju turskog jezika

Internacionalni univerzitet u Sarajevu u saradnji sa Institutom Yunus Emre Sarajevo organizirao je u maju ove godine online takmičenje iz turskog jezika “IUS Kalem” za učenike 4. razreda srednjih škola.

Na ovom takmičenju učestvovala je i Zerina Omerbašić, učenica 4. razreda naše škole, i među 30 uspješnih učenika Zerina je bila najuspješnija. Donijela je Trećoj prvo mjesto i nagrađena je stipendijom 100% – besplatnim školovanjem na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu, a Institut Yunus Emre našoj prvakinji u poznavanju turskog jezika poklanja tablet.

Takmičenje iz turskog jezika “IUS Kalem” održano je 15. maja u 14:00 sati putem web stranice koju vodi Institut Yunus Emre Sarajevo, a završeno je ispitom u kojem su vrednovane vještine čitanja, razumijevanja i govora.

Zerini čestitamo i želimo joj još mnogo uspjeha.