Saradnja učenika Treće gimnazije sa Asocijacijom studenata Farmaceutskog fakulteta

Krajem oktobra ,  učenici IV6 – prirodno izborno područje su sa predmetnim profesoricama biologije i hemije,  u okviru  Stem nastave imali niz edukativnih aktivnosti, te učešće u realizaciji projekta Asocijacije studenata Farmaceutskog fakultete pod nazivom ” Lijekovi sa isteklim rokom trajanja – tihe stetočine”. Zanimljiva predavanja bivših učenika naše škole ( sada studenata četvrte godine ) i  radionice na temu zbrinjavanja farmaceutskog otpada su skrenula pažnju na ovu, s više aspekata , značajnu temu. Maturanti, prirodnjaci, su pokazali veliko interesovanje za ovu problematiku jer mnogima od njih to bi moglo biti buduće zanimanje.