Promocija Zbornika radova „Alija Isaković i bosanski jezik“

Članovi Literarne sekcije, pod vođstvom profesora Džemaludina Poturovića, prisustvovali su promociji Zbornika radova „ Alija Isaković i bosanski jezik“, koja se održala 19. 11. 2019. godine, u Gazi Husrev-begovoj biblioteci u Sarajevu. Promotori su bili: prof.dr. Dževad Jahić, prof. dr. Alen Kalajdžija, prof. dr. Uzeir Bavčić i prof. dr. Alija Pirić, a moderatorica programa bila je Elmira Resić.

Učenici su imali priliku čuti promociju zbornika koji se po riječima prof. Jahića treba pažljivo iščitavati te tako spoznati Bosnu kao kulturno-historijski prostor koji ima svoj odraz u jeziku i književnosti. Učenici kažu da im je prisustvovanje promociji omogućilo da spoznaju svoju domovinu na jedan novi način, inspirisalo ih i potaklo da pišu i misle o bosanskom jeziku, te omogućilo da shvate važnosti jezika koji je, između ostalog, po riječima Alije Isakovića, i naš moral.

Merjem Gutošić, II-2