PROJEKAT TABLA I U NAŠOJ ŠKOLI

Nakon uspješno provedenog STEM projekta naša škola je prepoznata i odabrana od strane Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade KS za implementaciju Projekta TABLA.
Projekt TABLA je nastavak inicijativa započetih i provedenih, između ostalog, projektom implementacije ZJNPP za jezičko – komunikacijsko i matematičko područje zasnovano na ishodima učenja, te poznatog ENABLE BiH Projekta, Faza II – Implementacija.
Kao takav; projekt TABLA predstavlja dodatno ulaganje u efikasnost obrazovanja u BiH i realizovat će se u 100 pilot škola u periodu od 2020. do 2024. godine u BiH. Implementacija projekta TABLA definisane su od strane donatora – USAID, a model/pilot škole projekta TABLA definisane su od strane nadležnih Ministarstava obrazovanja KS, HNK i RS. Organizacija Save the Children je donirala vrijednu i korisnu opremu koja će biti pomoći u unaprijeđenju kvaliteta odvijanja odgojno – obrazovnog procesa.
Tokom mjeseca decembra, naše vrijedno tehničko osoblje – domari i higijeničarke su se dali svoj veliki doprinos da urade sve pretpripremne radnje, kako bi kabinet sa novom opremom dobio novi izgled,sjaj i funkciju za koju je predviđen i za koji se iskreno nadamo, da će početi sa upotrebom u II polugodištu.

Hasija Dedović, pedagogica
Amela Muftić – Arapović, socijalna radnica