Projekat Public Speaking – Retorika

Dana 14.2.2020. učenici I-3 su imali priliku da u amfiteatru škole prezentuju svoje motivacione govore. Zajedničkim projektom profesorica engleskog i bosanskoj jezika-Sanja Salihović i Amila Huseinbašić su pomogle našim učenicima da izraze svoje stavove i mišljenja. Dok su neki pričali o moralnim vrijednostima čovjeka, drugi su se pak osvrnuli na probleme u našem obrazovnom sistemu. Pored svih istaknutih globalnih problema, pojedini učenici su istakli i svoja dostignuća i ciljeve u svijetu sporta: “Svi imamo nešto što nas ispunjava kao osobe. Za mene to je vaterpolo i moj  klub. Sa njima sam svaki dan trenirajući i motivirajući jedni druge. Sa njima ću proputovati cijeli svijet.

Već smo proputovali Italiju, Francusku, Hrvatsku, ali tu nije kraj. Planiramo otići u Indiju i Ameriku. Iza svih tih uspjeha stoji mnogo truda i zalaganja. U ove tri godine postojanja kluba stvarno smo uspjeli opravdati naš nadimak kao nepobjedivi. “Ovo nam govori da naši učenici ne samo da žele i da sanjaju, već se i bore za svoje ciljeve i ono što ih ispunjava. Pokazali su nam da su svjesni okoline u kojoj se nalaze i da pokušavaju da je kao buduće generacije učine boljom. Zahvaljujemo se učenicima i profesoricama na uloženom trudu i izdvojenom vremenu za organizaciju projekta.

Farah Piralić i Izeta Redžepi

Foto: Berin Šurković