Profesoricama Amili Huseinbašić i Merimi Pašalić uručene zahvalnice i nagrade za najbolji primjer dobre online prakse

Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo je u petak 17.9.2021. godine predstavilo digitalni katalog primjera dobrih online praksi u predškolskim ustanovama, osnovnim i srednjim školama.

Ponosni smo što su naše dvije profesorice, Huseinbašić Amila i Pašalić Merima, našle među pet nominovanih profesora srednjih škola u Kantonu Sarajevo, te samim tim učestvovale u izradi ovog digitalnog kataloga i nesebično podijelile primjere svog rada i inovacija u online nastavi.

U toku odvijanja online nastave, najveći izazov je bio prilagoditi nastavu novom okruženju i novim uslovima, postići ishode učenja, a istovremeno zadržati pažnju i motivaciju učenika. Ovaj digitalni katalog je dokaz da su odgajatelji i nastavnici uspješno odgovorili na izazov i na veoma inovativne i kreativne načine i dalje prenosili znanje i angažovali učenike na učenje kroz rad, igru i istraživanje.

Ovim putem čestitamo našim profesoricama i svima ostalima koji su nesebično podijelili svoje znanje i iskustvo, kako bi ovaj digitalni katalog bio dostupan svima.