Produkte aus D-A-CH

Učenici IV-2 odjeljenja su uz podršku svog profesora njemačkog jezika, Nedima Livnjaka, uradili projekat „Produkte aus D-A-CH“ (Proizvodi iz Njemačke-Austrije-Švicarske). Projekat su sproveli u okviru teme „Konsum und Globalisierung“ koja se obrađivala na časovima.

Učenici su u manjim grupama šetali po Sarajevu sa zadatkom da pronađu i fotografišu što više proizvoda/predmeta koji dolaze iz zemalja njemačkog govornog područja. Svaka grupa je imala zasebnu oblast na koju se fokusirala.

Cilj projekta je bio jačanje osjećaja za interkulturalnost kao i jačanje svijesti o ulozi zemalja njemačkog govornog područja i samog njemačkog jezika u našoj zemlji.

Ciljevi su postignuti, učenici su se zabavili i prezentirali svoje mini-istraživanje plakatima.