Prevencija ovisnosti među mladima

U okviru projekta „Prevencija ovisnosti među mladima“, koji realizira Udruženje za promociju zdravog psihofizičkog razvoja „SANUS“ uz podršku Općine Novo Sarajevo, naši učenici I-1 i I-3 odjeljenja su tokom oktobra i novembra imali priliku pratiti edukativne radionice. Cilj projekta je razvoj svijesti mladih o štetnosti upotrebe različitih psihoaktivnih supstanci, te prevencija ovisnosti i ovisničkih ponašanja.

Radionice su vodili predstavnici Udurženja „SANUS“, ljekari po struci, koji imaju mnogo iskustva u svakodnevnom radu sa ovisnicima. Učenici su aktivno sudjelovali, vodili diskuskusiju na ovu temu nakon zajedničkog gledanja kratkog filma o ovisnosti među mladim osobama.

Na posljednjoj radionici, koja je održana 16.11.2021. godine bili su prisustni i predstavnici Službe za obrazovanje, kulturu i sport Općine Novo Sarajevo. Tom prilikom se predsjednik Udruženja SANUS, prof. dr. Rusmir Baljić, obratio učenicma i uručio zahvalnice za učešće naše škole u navedenom projektu.