Predavanje Američkog univerziteta

U amfiteatru škole 18. marta je održano predavanje o Američkom univerzitetu u Sarajevu. Predavanje su održali Esmir Ganić i Almir Mustafić, koji su zaduženi za promociju univerziteta. Istakli su kako je posebno važan engleski jezik za studiranje i samo zapošljavanje nakon studija. Što se tiče Američkog univerziteta, ima mnogo beneficija u odnosu na ostale fakultete u Sarajevu. Nešto čemu su pridali posebnu važnost je praksa u struci. Govorili su o tome kako na Američkom univerzitetu posebno se radi na povezivanju nauke  i prakse kako bi studenti bili spremni za posao nakon studija. Gospodin Mustafić je govorio o tome šta nam je bitno za studij, posebno vani. Šta nas to čini nadprosječnim u odnosu na ostale studente. Naveo je primjer jednog njihovog studenta koji je prvi čovjek iz Bosne i Hercegovine koji se zaposlio u Google-u. Sa učenicima je razgovarao o tome koji su poslovi perspektivni, koje vještine i koje oblasti. Kako oa predavača imaju iskustvo sa studiranjem u Sjedinjenim Američkim Državama, odvojili su vremena i približili učenicima kako izgleda studij 10 000km od Sarajeva. Predavanju su prisustvovali učenici IV5 i IV6 odjeljenja.

Amina Huko IV6