Posjeta predstavnika UNSA Trećoj gimnaziji

Budući da Univerzitet u Sarajevu u ovom periodu vrši pripreme za upis u narednu akademsku godinu u cilju motivacije srednjoškolaca da u što većem broju upišu fakultete UNSA, u četvrtak, 20.2.2020. godine održana je prezentacija sarajevskih javnih fakulteta. Naše maturante su korz prezentaciju vodili Saša Madecki, predstavnik rektorata UNSA i prof. Ranko Mirić sa Prirodno-matematičkog fakulteta.

Predstavnik Univerziteta u Sarajevu upoznao je maturante sa svim fakultetima pojedinačno, istaknuvši značaj uvođenja novih smjerova i međunarodne razmjene studenata. U sveobuhvatnosti interesa i kompetencija, ali i tržišta rada, prisutnima su razjašnjena sva pitanja i nedoumice, a naročito o uslovima upisa i mogućnostima stipendiranja. Ranko Mirić, profesor geografije na Prirodno-matematičkom fakultetu, pobliže je predstavio i ovu ustanovu.

Imajući u vidu da se brojni učenici još uvijek nemaju jasnu viziju budućeg zanimanja, UNSA će u narednom periodu organizirati i “Dane otvorenih vrata”, kada će maturanti moći posjetiti fakultete koje žele studirati i tamo dobiti detaljnije informacije.

Hasija Dedović, prof.

stručni saradnik – pedagog