Plesna revija u Trećoj gimnaziji

U amfiteatru naše škole je u srijedu, 14.11. preovladavala jako pozitivna atmosfera, ispunjena plesom, muzikom, smijehom i aplauzom. Naime, naš prvačić, Ajna Đapo, učenica I4 odjeljenja, zajedno sa koordinatorom društveno korisnog učenja, profesoricom  Suadom Krezić,  organizirala je Plesnu reviju, u sklopu društveno korisnog učenja, te tako započela novu tradiciju u našoj školi. Reviji su mogli prisustvovati svi zainteresirani, te nam je drago što je reviji prisustvovala jako razdragana publika koja je popunila sve klupe našeg amfiteatra.  Najvažniji cilj ove revije je bio humanitarnog karaktera. Ulaz na reviju se plaćao, shodno mogućnostima naše publike, a prikupljeni  novac će biti doniran u humanitarne svrhe.  Na scenu su izašle razne plesne grupe, kao što su: “Dance Development Center”/DDC,  Plesni centar “Just dance”, Plesni klubovi  “Aster” i “Fresh Generation”, Plesna akademija “Romantik”, te plesne grupe škola “Grbavica 2”, “Ćamil Sijarić”, te plesna grupa naše škole. Kroz reviju nas je vodila učenica III1 odjeljenja, Aida Hot.

Učenici su svojim nastupima zaista zaslužili svaki od gromoglasnih aplauza koji su ih ispratili sa scene.

Pored svega navedenog, učenici su imali i priliku doživjeti i dijeliti još jedno pozitivno  iskustvo, iskoristiti priliku za dvostruko  zadovoljstvo, uživajući u plesu, a u isto vrijeme biti human, te pokušavati pružiti pomoć onima kojima je ona i potrebna, te se sprijateljiti, a i razmijeniti savjete u oblasti plesa.

Drago nam je što je još jedan projekat uspješno realiziran u našoj školi, te se ovim putem zahvaljujemo svim učesnicima revije i gostima koji su prisustvovali istoj.

Ajna Đapo, I-4