Osvojeno treće mjesto na Noći istraživača

Naša gimnazija se i ove godine predstavila na sarajevskoj Noći istraživača. Ovaj događaj se pored  Sarajeva u isto vrijeme odvijao i u gradovima širom Evrope.

Naši su učenici pokazali projekte na kojima su radili u sklopu STEM nastave, te prisutnima pokazali svoje znanje i vještine u poljima robotike i hemije.

Azra Alagić (III3) i Anes Imamović (III3) su uz mentorstvo profesorice Alise Ramić i profesorice Aide Rožanice programirali nekoliko robota od lego kockica, kojima su prisutni mogli pokušati upravljati.

Učenice Asija Boračić i Naila Dženanović su prisutnima pokazale sistem rada modernih rollercoastera.

Profesorica Edina Hodžić je sa svojim učenicama Dalilom Lokvančić (III6) i Farah Osmanović (II6), te bivšom učenicom Treće gimnazije, Aminom Huko pripremila tri interesantna ekspermimenta, nezapaljiva krpa, vulkan, te Aminin potpisni eksperiment – paljenje ruke.

Tu da predstave našu školu bila je i ekipa iza projekta Semafori, u pratnji profesora Mevludina Maličevića.

Zahvaljujemo se svim učenicima i profesorima koji su učestvovali u Noći istraživača i lijepo predstavili našu Treću gimnaziju, te osvojili vrijedno  TREĆE MJESTO ZA NAJINOVATIVNIJI ŠTAND.

Zahvalni smo i SAVE THE CHILDREN za izuzetno važnu podršku koju su nam pružili!