Nagrada za inovativne nastavnike

Treća gimnazija je uvijek nastojala  da bude pionir u svemu što je dobro za obrazovanje i da bude inovativna škola. Samo neki od mnogih projekata koji se vežu za našu školu  su  STEM nastava, Decembarski dani kulture, Naših ruku djela, Znanjem do razumijevanja,  Trčim za inkluziju itd.

Od ove godine možemo reći da se nalazimo i u klubu škola koje imaju inovativne nastavnike. Kako vam je već poznato, CEI Step by Step je u 2016. godini pokrenuo inicijativu za dodjelu godišnje nagrade za inovativne odgajatelje i odgajateljice, nastavnike i nastavnice i stručne sradnike i saradnice u predškolskom, osnovnom i srednjem obrazovanju. Ove godine u svim kategorijama je bilo preko 160 prijavljenih. Početkom decembra smo obaviješteni da je projekat STEM semafor profesora Mevludina Maličevića ušao u konkurenciju među 10 najinovativnijih primjera rada nastavnika u Bosni i Hercegovini, što je za nas bila velika čast, poznavajući koliko dobrih škola ima u cijeloj Bosni i Hercegovini. Dodjela nagrada je bila 15.12. u Narodnom pozorištu Sarajevo. Da se radilo o svečanom događaju potvrđuje i činjenica da su organizatori vodili računa o svemu, tako da smo mi kao škola dobili posebne pozivnice a i naš nominovani nastavnik imao priliku da dođe sa pratnjom. Sama ceremonija dodjele treba biti primjer ostalima kako se treba odnositi prema prosvjetnim radnicima.  Svi nominovani dobili su skromne poklone. Treća gimnazija će i u budnoćnosti da pokazuje primjere inovativne nastave i biti će pokretač dobre prakse u obrazovanju.

Kako je to sve izgledalo možete pogledati na fotografijama u prilogu.