Ministrica Bogunić u Trećoj gimnaziji

Dana, 6.2.2019. godine Ministrica za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, gđa Zineta Bogunić, sa direktoricom Prosvjetno-pedagoškog zavoda, Dinom Borovinom i savjetnicima iz Ministarstva i PPZ-a posjetila je Treću gimnaziju u Sarajevu. Sastanak je, na inicijativu Ministrice, upriličen u povodu implementacije projekta STEM  koji se ralizira  u Trećoj gimnaziji.

STEM (Science, Technology, Engeeniring and Mathematics – prirodne nauke, tehnologija, inženjerstvo i matematika) ima za cilj da učenici ovladaju ključnim kompetncijama neophodnim za učestvovanje u ekonomiji zasnovanoj na znanju. Predmetni profesori model škole i direktorica Treće gimnazije gđa Senada Salihović upoznali su prisutne sa prednostima realizacije nastave u STEM učionici, ali i sa poteškoćama koje imaju u toku realizacije.

Razgovaralo se o postojećim Nastavnim planovima i programima i ishodima učenja unutar jednog i između više školskih predmeta, te o važnosti povezivanja ovih ishoda koji trebaju biti u vezi sa sa odabranim sektorima ekonomije zasnovane na znanju u Bosni i Hercegovini. Ministrica je izrazila zadovoljstvo načinom na koji se realizira projekt STEM, ali i želju da u narednom periodu nastavimo sa saradnjom, kako bi svoja iskustva mogli podijeliti sa drugim školama koja u budućnosti budu realizirala nastavu po ugledu na Treću gimnaziju.

Amra Čolić, zamjenica direktorice