MEĐUNARODNA NAUČNA KONFERENCIJA – Svi smo isti: drugi i drugačiji

Udruženje za američke studije u Bosni i Hercegovini i Ured za podršku studentima UNSA organizirao je Međunarodnu naučnu konferenciju „Svi smo isti: drugi i drugačiji“, koja se održala u Kampusu Univerziteta u utorak, 03.12.2019. godine povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom.

Cilj obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom je unapređenje kvalitete života osoba s invaliditetom kroz podsticanje saradnje svih relevantnih subjekata, otklanjanje socijalne isključenosti i senzibiliziranje javnosti na prisutnost, probleme i kapacitete osoba s invaliditetom u zajednici.

Naša škola je na poziv organizatora uzela učešće na konferenciji, a skupu se obratila pedgog škole, Hasija Dedović s poster prezentacijom „Inkluzija učenice s Down syndrom-om u srednjoj školi“. Željeli smo prikazati dobru praksu inkluzivnosti koju provodimo već drugu godinu s našom učenicom Ednom Šunjić, II-3.

Konferenciji su prisustvovale: majka učenice Sabina Šunjić, direkorica Senada Salihović i prof. sporta Suada Krezić.